Secereli Doberman Yavurusu

Secereli Doberman Yavurusu

yavru doberman köpek

SECERE (ŞECERE) NEDİR?

Öncelikle secere nedir? , secerenin doğru yazımı aslında ŞECERE'dir.

Secere köpeklerimizin geçmişe dönük kayıtlarının tutulduğu soy ağacıdır. Adıma kayıtlı ve ürettiğim secereli yavru doberman 'larımın kayıtları 1870 yıllara  kadar gitmektedir. Secereli dobermann yavrusu üretirken önemsediğim en önemli nokta öncelikle bu konudur.
 
Sonra bu sereceli dobermann yavrularımızın eşleşmleri için gerekli olan üretim izinlerinin alınmasıdır. Peki üretim izni nasıl alınıyor. Ülkemizde Köpek Irkları Federasyonu yurt dışında ise FCI a bağlı  tüm ülkelerde düzenlenen yarışma ve organizasyonlarda en az very good notu alarak bir ırk hakemi tarafından  değerlendirme almaktır.Burda damızlık adayı secereli doberman yavrumuzun dişleri tam ve makas şeklinde  yada alt çenenin üst çeneden önde olmayacak şekilde olması erkek ise testislerin tam olması , kalça çıkığının olmaması gerekir. Avrupada kalça rontgeni olmayan hiçbir dobermann üretim izni alamaz .
 
ülkemizde bu kural işletilmemekle birlikte ben tüm dobermannlarımın kalça röntgenlerini çektirip Almanya da onaylatıyorum.
satılık Secereli yavru doberman üretmek için kriterler hayati önem taşımaktadır.Secerenin önemini  kavramayan sözde üreticiler ve sahiplenenler zaten sağlık açısından bir çok risklere açık doğan yavrularda çıkacak rahatsızlıkların hem maddi hem manevi çok büyük kayıpların olacağını malesef kavramaışlardır.Rast gele yapılan eşleşmelerle sağlıksız  ırk standartlarına uymayan yavrular üreterek aslında hem bu ırka hemde sahiplenenlerin kucaklarında çok büyük bir sorun ve üzüntü bırakmamaktadırlar.
 
SECERELİ YAVRU DOBERMANN üretimini desteklemek ve sağlıklı yavrular kazanmak için köpek ırkları federasyonu ;
 
https://www.kif.org.tr/ ve bununda bağlı bulunduğu
http://www.fci.be/en/ e bağlı üreticileri tercih edin.
 
Knights of Knight Dobermann kennel ve Koray SOLMAZ olarak Hem FCI Hemde KİF e bağlı olup.uluslararası kabul görmüş üretim kriterlerine uyarak üretim yapmaktayım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
yavru doberman , doberman yavrusu. doberman.doberman, doberman . DOBERMANN , Doberman.satılık dobermann.secereli, doberman yavru. satılık yavru doberman ararken dikat etmeniz gerekenlerden bir tanesi fcı yani uluslar arası köpek konfederasyonu na bağlı ve üşlkemizdeki adı KİF olan köpek ırkları ve kinoloji federasyonuna bağlı  doberman yavruları  tercih etmelisiniz.
23 51
Telif Hakkı © 2018 dobermannkoray - Tüm Hakları Saklıdır.
ANKARA
05325831650
koraysolmaz1283@gmail.com
InstagramFacebookTwitter
Ankara Web Tasarım